За загальним правилом для платників податку на прибуток базовим податковим періодом є календарний квартал або календарний рік (п. 152.9 ПКУ). Усі платники податку на прибуток повинні звітувати до контролюючих органів за підсумками звітного року (п. 57.1 ПКУ).

Платники податку на прибуток, у яких доходи за останній звітний податковий рік перевищують 10 млн грн, зобов’язані щомісячно сплачувати авансові внески з податку на прибуток у розмірі не менше ніж 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний податковий рік, без подання податкової декларації.

Для окремих платників податку з цього правила є винятки:

  • мають право подати податкову декларацію та фінансову звітність за І квартал поточного року платники податку на прибуток, у яких:

—      доходи за останній рік перевищують 10 млн грн;

—      отримали за рік прибуток і сплачують авансові внески;

—      а за перший квартал поточного року не отримали прибуток або отримали збиток.

Такі платники авансових внесків, подавши декларацію за І квартал поточного року, мають право у другому – четвертому кварталі поточного року не сплачувати авансові внески, а сплачувати податкові зобов’язання поквартально за підсумками поданих до контролюючих органів декларацій за перше півріччя, дев’ять місяців та рік. Однак зазначений порядок є правом платника податку, а не його обов’язком (абз. 9 п. 57.1 ПКУ);

  • платники податку, які за підсумками останнього звітного року:

—      не отримали прибуток або отримали збиток;

—      не нараховували податкові зобов’язання;

—      не мали базового показника для визначення авансових внесків у наступному році;

—      а за підсумками І кварталу поточного року отримали прибуток. Такі платники податку на прибуток повинні подати декларацію за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік і сплачувати податок на прибуток поквартально за наслідками поданих декларацій (абз. 10 п. 57.1 ПКУ).

За І квартал 2014 року слід звітувати за новими формами декларацій із податку на прибуток:

За даними офіційного сайта ГУ Міндоходів у Львівській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»