Податківці розмежували кошти, які отримує транспортний експедитор від клієнта за виконання послуг. Так, дві сторони укладають договір транспортного експедирування, згідно з яким експедитор зобов’язаний виконувати чи організовувати послуги, пов’язані з перевезенням вантажу за рахунок клієнта.

Винагородою експедитору за надані послуги вважають кошти, сплачені йому клієнтом за належне виконання договору транспортного експедирування. В оплату не включають витрати за послуги (роботу) інших осіб, залучених до виконання договору транспортного експедирування, на оплату зборів (обов'язкових платежів), що сплачують під час виконання цього договору.

Підтвердженням витрат експедитора є документи (рахунки, накладні тощо), видані суб'єктами господарювання, яких залучали до виконання договору транспортного експедирування, або органами влади.

Ураховуючи суть договору, кошти, що надходять фізичній особі — підприємцю — платнику єдиного податку, який за дорученням клієнта й за його рахунок виконує чи організовує виконання транспортно-експедиторських послуг, не є його власністю та, відповідно, не входять до отриманого ним доходу. Доходом такого платника є плата за виконання договору транспортного експедирування.

Роз’яснення Головного управління Міндоходів у м. Києві від 16.04.2014 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»