Міндоходів роз’яснило, що під час проведення контролюючим органом перевірки після 11.08.2013 р. за попередні звітні періоди до платника ЄСВ штрафні санкції за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності не застосовуються.

Адже Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» від 04.06.2013 р. № 406-VІІ, який набрав чинності 11.08.2013 р., вилучено п. 4 ч. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI, яким було передбачено застосування штрафних санкцій до платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом.

У Конституції України визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, окрім випадків коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

За інформацією Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу «ЗІР»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»