Міндоходів у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» надало відповідь на запитання: чи обкладається ПДВ компенсація земельного податку, яку орендодавець — бюджетна установа отримує від орендаря?

Міндоходів посилається на п. 188.1 ПКУ, за яким до бази оподаткування включаються вартість товарів/послуг, які постачаються (за виключенням суми компенсації на покриття різниці між фактичними витратами та регульованими цінами (тарифами) у вигляді виробничої дотації з бюджету та/або суми відшкодування орендодавцю — бюджетній установі витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, на комунальні послуги та на енергоносії), та вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо отримувачем товарів/послуг, поставлених таким платником податку.

На основі нього стверджує, що:

  • якщо орендар згідно з умовами договору оренди відшкодовує орендодавцю — небюджетній установі земельний податок за земельну ділянку під об'єктом оренди, то таке відшкодування вважається частиною оплати вартості послуг оренди й, відповідно, включається до бази оподаткування;
  • якщо відшкодування сум земельного податку за земельну ділянку під об'єктом оренди отримує орендодавець — бюджетна установа, то такі кошти, як складова витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, до бази оподаткування не включаються та ПДВ не обкладаються.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»