Міндоходів нагадало про зміни, що відбулися з 1 квітня 2014 року у сфері справляння збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності (далі — Збір).

Так, платниками Збору визначені суб'єкти господарювання та їх відокремлені підрозділи, у тому числі вповноважені особи договорів простого товариства, які:

а) провадять діяльність із постачання природного газу споживачам на підставі укладених із ними договорів. Об'єктом обкладення Збором для таких платників є вартість природного газу в обсязі, відпущеному кожній категорії споживачів у звітному періоді, яка визначається на підставі актів приймання-передачі газу, підписаних платником та відповідним споживачем (для населення — на підставі облікових документів), з урахуванням відповідного тарифу;

б) споживають імпортований ними природний газ як паливо чи сировину. Об’єктом обкладення Збором є вартість природного газу в обсязі, імпортованому у  звітному періоді платником;

в) споживають видобутий ними природний газ як паливо чи сировину. Об'єктом обкладення Збором є вартість природного газу в обсязі, видобутому та      спожитому як паливо чи сировина за виключенням обсягу природного газу, визнаного рециркулюючим.

Лист Міндоходів від 14.04.2014 р. № 8756/7/99-99-15-04-01-17

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»