У сфері здійснення контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції Антимонопольний комітет України має, зокрема, такі повноваження (ч. 1 ст. 7 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» від 26.11.1993 р. № 3659-XII, даліЗакон):

  • розглядати заяви й справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та проводити розслідування за цими заявами й справами;
  • перевіряти суб'єктів господарювання, об'єднання, органи влади, органи місцевого самоврядування, органи адміністративно-господарського управління та контролю щодо дотримання ними вимог законодавства про захист економічної конкуренції та під час проведення розслідувань за заявами й справами про порушення законодавства про захист економічної конкуренції;
  • розглядати справи про адміністративні правопорушення, приймати постанови та перевіряти їх законність й обґрунтованість.

Згідно зі ст. 213 Кодексу України про адміністративні правопорушення України (даліКпАП), Антимонопольний комітет України не віднесено до переліку органів, що вповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення. Розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст. 1643, 16414, 1661–1664 КпАП, здійснюється судами.

Зверніть увагу: Законом України «Про внесення змін до деяких законів України з питань законодавства про захист економічної конкуренції» від 20.11.2003 р. № 1294-IV повноваження розглядати справи про адміністративні правопорушення надані Антимонопольному комітету. Однак такі зміни набирають чинності з дня внесення відповідних змін до КпАП. Тож в Антимонопольного комітету немає повноважень розглядати справи про адмінправопорушення.

На замітку: Положенням про порядок проведення перевірок додержання законодавства про захист економічної конкуренції, затвердженим розпорядженням Антимонопольного комітету України від 25.12.2001 р. № 182-р, не встановлено норми (обмеження) періоду проведення перевірки суб'єкта господарювання щодо додержання законодавства про захист економічної конкуренції.

Відповідно до ст. 42 Закону України «Про захист економічної конкуренції» від 11.01.2001 р. № 2210-III (даліЗакон № 2210), суб'єкт господарювання не може бути притягнений до відповідальності за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, якщо минув строк давності притягнення до відповідальності. Строк давності для порушень законодавства про захист економічної конкуренції становить п'ять років із дня вчинення порушення, а в разі триваючого порушення — із дня закінчення вчинення порушення. Строк давності за порушення, передбачені п.п. 13–16 ст. 50 Закону № 2210, становить три роки з дня вчинення порушення, а в разі триваючого порушення — із дня закінчення вчинення порушення.

Лист Антимонопольного комітету України від 13.11.2013 р. № 300-29/03-11118

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»