Відповідно до пп. 265.4.1 ПКУ, пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не надаються на об'єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються в підприємницькій діяльності).

Водночас п. 63.3 ПКУ визначено, що платники податків із метою проведення податкового контролю підлягають реєстрації чи взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування чи об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

У Свідоцтві платника єдиного податку згідно з п. 299.11 ПКУ та п. 1 Порядку видачі свідоцтва платника єдиного податку, затвердженого наказом Мінфіну від 20.12.2011 р. № 1675, указується, зокрема, місце провадження господарської діяльності.

Тобто пільга зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не застосовується до житлової нерухомості, яка зазначена у Свідоцтві фізичної особи — платника єдиного податку, якщо видом діяльності фізичної особи — підприємця відповідно до Національного класифікатора України ДК 009:2010 є 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, у т.ч. житлової нерухомості.

Разом із тим, якщо фізичні особи фактично здійснюють діяльність за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) та є власниками об'єктів житлової нерухомості, про що зазначається в графі «Місце здійснення підприємницької діяльності» Свідоцтва платника єдиного податку, а для платників на загальній системі оподаткування — у виписці з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб — підприємців, то під час нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на такі об'єкти житлової нерухомості пільга не застосовується.

Система «ЗІР»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»