Згідно з унесеними «антикризовим законом» змінами до п. 193.1 ПКУ, з 1 квітня 2014 року підлягають обкладанню ПДВ за ставкою 7% як операції з постачання на митній території України, так і ввезення на територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва та застосування в Україні й унесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим КМУ.  

Тобто з 1 квітня 2014 року всі аптечні установи, у яких обсяг операцій із постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, за останніх 12 календарних місяців перевищив 300000 грн, повинні бути зареєстровані платниками ПДВ (п. 181.1 ПКУ).

Особи, у яких обсяг таких операцій менший ніж 300000 грн, можуть зареєструватися платниками ПДВ добровільно, подавши заяву ф. № 1-ПДВ до податкового органу за своїм місцем податкової реєстрації (п. 182.1 ПКУ).

Зареєстровані платники ПДВ під час продажу лікарських засобів та виробів медичного призначення виписують податкові накладні (кінцевим споживачам за підсумками дня), нараховують податкові зобов’язання з ПДВ та мають право на відшкодування податкового кредиту за витратами, пов’язаними з придбанням таких товарів та послуг, як із застосуванням ставки податку 7%, так і ставки податку 20% (наприклад, комунальні послуги, канцтовари, меблі тощо).

Суми ПДВ, сплачені під час придбання товарів/послуг, що залишилися невикористаними станом на 01.04.2014 р. і надалі використовуватимуться під час здійснення операцій із постачання лікарських засобів і виробів медичного призначення, які оподатковуються за ставкою 7%, можуть бути включені до складу податкового кредиту за правилами, установленими абз. 6 п. 198.5 ПКУ на підставі складеної бухгалтерської довідки. Такі суми податкового кредиту слід відобразити в р. 16.6 декларації з ПДВ.

За інформацією ГУ Міндоходів України у Львівській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»