З березня 2014 року працівників підприємств масово викликають на військові навчальні збори та призивають на військову службу в порядку мобілізації. Тому в бухгалтерів виникають запитання: чи потрібно відображати зазначені події в таблиці 5 Форми № Д4, та як оплату навчальних зборів показувати в таблиці 6 Форми № Д4?

ПФУ в листі від 11.04.2014 р. № 9846/05-10 роз’яснило, як відображати оплату навчальних зборів у таблиці 6 Форми № Д4 залежно від того, на один місяць припадають такі виплати чи ні. Зокрема, якщо нарахована зарплата до початку навчальних зборів та середній заробіток за перші півмісяця зборів:

  • припадають на один місяць, то їх відображають одним рядком загальною сумою;
  • виходять за межі одного місяця, то «перехідна» сума середнього заробітку (сума оплати, що припадає на наступний місяць) відображається в окремому рядку в порядку, передбаченому для відпускних, але без зазначення коду типу нарахувань.

Якщо ж довелося працівника відкликати зі щорічної чи додаткової відпустки у зв’язку з навчальними зборами, то в таблиці 6 Форми № Д4 показують сторнування відпускних зі знаком «мінус».

Також ПФУ наголосив, що в разі виклику на навчальні збори та у зв’язку з мобілізацією на військову службу (з 01.04.2014 р.) трудові відносини не припиняються. Тож такі періоди не відображаються в таблиці 5 Форми № Д4.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»