Міндоходів у своїй Узагальнюючій податковій консультації наголосило, що за наявності всіх необхідних підтверджувальних документів кошти чи вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку за рахунок коштів благодійної організації, не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та, відповідно, не обкладаються ПДФО.

До таких підтвердних документів належать документи, що підтверджують цільовий характер надання грошових коштів на оплату лікування чи медичне обслуговування (у разі здійснення попередньої оплати таких послуг) або факт надання послуг із лікування або медичного обслуговування платника податку, зокрема:

  • документи, що підтверджують потребу фізособи в лікуванні та медичному обслуговуванні (у т.ч. наявність і характеристики хвороби, травми, отруєння, патологічного стану платника податку);
  • документи про надання таких послуг, що ідентифікують постачальника послуг та платника податку, якому надаються такі послуги, обсяги та вартість таких послуг (договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи залежно від необхідного лікування чи медичного обслуговування, хвороби та її стану).

Стосовно благодійної допомоги на лікування за кордоном, міндоходівці наголосили, що ПКУ не визначає відмінностей в обкладанні ПДФО сум допомоги для оплати вартості таких послуг в Україні або за її межами.

Узагальнююча податкова консультація щодо окремих питань оподаткування податком на доходи фізичних осіб сум допомоги на лікування та медичне обслуговування платника податку за кордоном за рахунок благодійної організації, затверджена наказом Міндоходів від 10.04.14 р. № 235

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»