права аренды земельного участка

Для проведення державної реєстрації права оренди земельної ділянки, право власності на яке зареєстроване до 01.01.2013 р., заявник подає:

  • заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо іншого речового права);
  • договір оренди землі, укладений відповідно до законодавства, що діяло на момент його укладення (його копію, завірену відповідно до законодавства);
  • квитанцію про сплату державного мита (51 грн);
  • квитанцію про внесення плати за надання витягу (120 грн).

Водночас державному реєстратору прав на нерухоме майно категорично забороняється вимагати від представника юридичної особи статут такої особи, документи, що підтверджують статус юридичної особи та повноваження її керівника, у тому числі виписки, довідки чи витяги з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців. Цю інформацію держреєстратор самостійно знаходить на офіційному веб-сайті державного підприємства  «Інформаційно-ресурсний центр».

Також для державної реєстрації права оренди державному реєстратору забороняється вимагати документи, що посвідчують право власності на земельну ділянку, а також витяг із Держземкадастру (окрім випадків відсутності в договорі кадастрового номера). Відповідну інформацію держреєстратор отримує у відповідь на свій запит до територіального орану земельних ресурсів.

Лист Укрдержреєстру від 04.04.2014 р. № 9040/05-15-14

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»