Наряду з педагогами та працівниками бібліотек Уряд вирішив обмежити й зарплатні виплати медикам. Про це йдеться в постанові КМУ «Деякі питання оплати праці працівників закладів охорони здоров’я» від 25.03.2014 р. № 95.

Вирішено, що виплати, установлені працівникам закладів охорони здоров’я відповідно до:

  • постанови КМУ «Деякі питання оплати праці працівників протитуберкульозних закладів» від 20.03.2013 р. № 174;
  • постанови КМУ «Деякі питання оплати праці медичних працівників системи екстреної медичної допомоги» від 27.03.2013 р. № 199;
  • постанови КМУ «Деякі питання оплати праці медичних працівників, що надають первинну медичну допомогу» від 30.12.2013 р. № 977 (даліпостанова № 977)

— здійснюються за умови забезпечення в повному обсязі бюджетними коштами обов’язкових виплат із заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я.

Однак більшість із цих виплат також є обов’язковими, адже гарантовані вказаним медичним працівникам відповідними законами:

  • ст. 22 Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз» — надбавка за вислугу років, допомога для оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань працівникам протитуберкульозних закладів;
  • ст. 11 Закону України «Про екстрену медичну допомогу» — надбавка за особливий характер праці в розмірі до 20% посадового окладу (із підвищеннями), надбавка за особливі умови праці в розмірі до 20% посадового окладу (із підвищеннями), матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі одного посадового окладу на рік на підставі рішення керівника закладу охорони здоров'я.

А виплати для лікарів загальної практики — сімейних лікарів, лікарів-педіатрів дільничних, лікарів-терапевтів дільничних та інших лікарів, що надають первинну медичну допомогу, передбачені постановою № 977. Тому теж стали обов’язковими під час формування фонду оплати праці для такої категорії працівників.

Тому як медичні заклади мають виконувати прийняту Урядом постанову? Порушувати закон або нараховувати й надалі, однак продовжувати збільшувати борги по зарплаті?

Адже останнім часом усі прийняті Урядом рішення щодо скорочення зарплатних виплат супроводжуються формулюванням: «…з метою економного і раціонального використання державних коштів…».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»