Гуртожитки не є об’єктом обкладання податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду» від 19.06.1992 р. 2482-XII визначено, що до об’єктів приватизації належать, зокрема, житлові приміщення в гуртожитках (житлові кімнати, житлові блоки (секції). Законодавчо передбачені пільги щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у вигляді зменшення бази оподаткування об’єкта житлової нерухомості, а саме: база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи — платника податку, зменшується незалежно від кількості квартири/квартир на 120 кв. метрів. Таке зменшення надається раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Пільги зі сплати податку не надаються у випадку використання їх власниками з метою одержання доходів (здавання в оренду, лізинг, використання в підприємницькій діяльності).

Отже, приватизована кімната в гуртожитку є об’єктом обкладання податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. База оподаткування зменшується незалежно від кількості квартири/квартир, що перебувають у власності фізичної особи — платника податку, на 120 кв. метрів, якщо власник не використовує це майно з метою одержання доходів (здавання в оренду, лізинг, використання в підприємницькій діяльності).

Прес-служба Головного управління Міндоходів у Сумській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»