Відповідно до Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 р. № 2939-XII, тривалість ревізії визначається в робочих днях і становить не більше ніж 30 робочих днів для планових ревізій та 15 — для позапланових.

Під час обчислення тривалості проведення ревізій робочими днями слід вважати:

  • дні з понеділка до п'ятниці, окрім вихідних та святкових днів, — у разі проведення планової ревізії за рішенням керівника органу державного фінансового контролю в межах 30 робочих днів. Водночас доцільно за наявності підстав зупиняти таку ревізію на період неробочих днів на об'єкті контролю, не допускаючи водночас перевищення встановленого законодавством терміну в 60 робочих днів, протягом якого планова ревізія має бути закінчена;
  • дні, визначені в рішенні суду, — у разі проведення позапланової виїзної ревізії чи продовження за рішенням суду строку проведення планової чи позапланової ревізії.

Водночас посадовці зазначили, що в разі наявності достатнього часу до початку проведення ревізії для забезпечення повноти проведення контрольно-ревізійних дій є доцільним ініціювати перед судом питання про перегляд дати закінчення позапланової ревізії (строку, на який подовжено планову чи позапланову ревізію) з урахуванням скороченого режиму роботи об'єкта контролю з наведенням відповідних обґрунтувань. Ініціювання питання про перегляд визначених у рішенні суду строків можливе як шляхом самостійного звернення органу Держфінінспекції України до суду, так і шляхом направлення листа з відповідним проханням до ініціатора проведення ревізії (зокрема правоохоронного органу).

Роз'яснення Держфінінспекції від 01.03.2014 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»