як банкам перераховувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування

Нацбанк розповів, як банкам перераховувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, що сплачується вповноваженими банками, фінансовими установами, юридичними та фізичними особами під час здійснення кожної операції з купівлі іноземної валюти в розмірі 0,5% від суми в гривнях, яка витрачена на купівлю іноземної валюти без урахування комісійної винагороди за цими операціями.

Тож задля виконання цього НБУ рекомендує банкам вимагати від клієнтів у заяві на купівлю іноземної валюти зазначити про те, що клієнт доручає банку перерахувати до Пенсійного фонду України суму збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 0,5% від суми в гривнях, що витрачена на купівлю іноземної валюти (без урахування комісійної винагороди за цією операцією).

Також банкам необхідно переглянути умови договорів на розрахунково-касове обслуговування клієнтів і передбачити в них, що в разі купівлі безготівкової іноземної валюти за дорученням клієнта банк нараховуватиме, утримуватиме та сплачуватиме суму збору на обов'язкове державне пенсійне страхування від імені та за рахунок клієнта.

Ще банки (фінансові установи) доповнюють квитанцію про здійснення валютно-обмінної операції за формою № 377-К додатковими реквізитами (рядком), де зазначається сума сплаченого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування. До внесення змін до програмно-технічних комплексів, за допомогою яких здійснюються валютно-обмінні операції, цей рядок заповнюється касиром каси банку, фінансової установи власноручно.

Лист НБУ від 04.04.2014 р. № 29-113/14630

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»