Фахівці Міндоходів нагадали про основні критерії для віднесення підприємств до категорії сільськогосподарських із метою застосування спеціального режиму обкладання ПДВ.

Так, згідно зі ст. 209 ПКУ, застосовувати спеціальний режим оподаткування може сільськогосподарське підприємство, основною діяльністю якого є постачання сільськогосподарських товарів груп 1–24 і товарів товарних позицій 4101, 4102, 4103, 4301 УКТ ЗЕД чи сільськогосподарських послуг, вироблених на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах. Водночас питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг повинна становити не менш як 75% вартості всіх товарів/послуг, поставлених таким платником протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Таким чином, наявність або відсутність у платника місць зберігання власно вирощеної сільськогосподарської продукції не впливає на право застосування ним ПДВшного спецрежиму.

Разом із тим, відповідно до ст. 11 Закону України «Про зерно та ринок зерна в Україні» від 04.07.2002 р. № 37-IV, сертифікації на відповідність стандартам та іншим нормативним документам у відповідній сфері підлягають послуги зі зберігання зерна та продуктів його переробки.

Як наслідок, зберігання сільськогосподарським товаровиробником — суб’єктом спеціального режиму оподаткування зернових культур власного виробництва в приміщеннях зерносушильного комплексу за відсутності в такого платника Сертифіката відповідності послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки та актів зачистки за формою № 30 і № 30а не впливає на право застосування таким сільськогосподарським товаровиробником спеціального режиму обкладання ПДВ.

Лист Міндоходів України від 05.11.2013 р. № 14675/6/99-99-19-04-02-15

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»