На офіційному веб-сайті Пенсійного фонду України опубліковано проект постанови КМУ, яким уносяться зміни до Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій із метою приведення у відповідність до норм чинного законодавства.

Зокрема проектом передбачено, що банки та їх установи мають нараховувати, утримувати й сплачувати збір на обов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі 0,5% від суми операції з купівлі іноземної валюти. 

Із цією метою клієнт, що має намір купити інвалюту, повинен у заяві на купівлю інвалюти й у квитанціях про здійснення операцій обміну валюти зазначити, що він доручає банку утримати із суми в гривнях, перерахованої для купівлі інвалюти, суму збору на обов’язкове державне пенсійне страхування та перерахувати її до спеціального фонду державного бюджету.

Крім того, зазначеним проектом пропонується затвердити форми звітів, що мають подавати до органів Пенсійного фонду України банки у зв’язку з проведенням операцій із купівлі інвалюти й нотаріуси у зв’язку з проведенням операцій із купівлі-продажу нерухомого майна.

Банки мають подавати зазначений звіт до 20 числа місяця, що настає за звітним, органам Пенсійного фонду України за місцем знаходження юридичної особи. Нотаріусам звіт пропонується подавати до 20 числа місяця, що настає за останнім місяцем звітного кварталу, органам Пенсійного фонду України за місцем ведення нотаріальної діяльності нотаріуса.

Проект постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 1998 р. № 1740»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»