Уряд вніс до Верховної Ради України проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв'язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України» (реєстраційний № 4556).

Як вбачається з Пояснювальної записки до законопроекту, його метою є виконання рекомендацій експертів Європейської Комісії щодо вдосконалення положень антикорупційного законодавства, наданих у рамках переговорів щодо лібералізації ЄС візового режиму для України.

Зокрема законопроектом передбачається, що за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», установити штраф від 150 до 500 НМДГ (2550–8500 грн).

Перевірку достовірності зазначених у декларації відомостей пропонують здійснювати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, у порядку, визначеному цим органом.

Для здійснення перевірки достовірності зазначених у декларації відомостей державний орган, орган влади АР Крим, орган місцевого самоврядування, інша юридична особа публічного права протягом десяти днів із дня одержання декларації від суб’єкта декларування надсилає її копію центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.

До того ж передбачається закріпити в Законі України «Про банки і банківську діяльність» право вказаного органу одержувати в банків інформацію щодо вказаних у декларації відомостей під час проведення їх перевірки.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»