Субъекты хозяйствования, для изменения своего местонахождения

Суб’єкти господарювання, які зареєстровані на території АРК та м. Севастополь, для зміни свого місцезнаходження можуть звернутися до будь-якого державного реєстратора України поза межами АРК та м. Севастополь (наказ Мін’юсту «Про проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб та місця проживання фізичних осіб — підприємців» від 14.03.2014 р. № 525/5).

Перелік документів, необхідний для проведення зазначеної реєстрації, передбачений Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV (даліЗакон № 755) (ст.ст. 19, 29 Закону № 755).

Реєстраційні справи таких суб’єктів господарювання за новим місцезнаходженням передаватимуться поштою чи видаватимуться під розписку за зверненням уповноважених представників суб’єктів господарювання щодо обов’язковості її наступної передачі державному реєстратору за новим місцезнаходженням юросіб.

Відповідно до ст. 29 Закону № 755, якщо місцезнаходження юридичної особи зазначено в установчих документах, необхідно подати такі документи:

  • заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи (за «Формою № 3»);
  • примірник оригіналу (ксерокопія, нотаріально засвідчена копія) рішення про внесення змін до установчих документів. Документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів;
  • оригінали установчих документів юрособи з відміткою про їх державну реєстрацію з усіма змінами, чинними на дату подачі документів, або копія опублікованого в спеціалізованому друкованому ЗМІ повідомлення про втрату всіх або частини зазначених оригіналів установчих документів;
  • два примірники змін до установчих документів юридичної особи у вигляді окремих додатків або два примірники установчих документів у новій редакції;
  • документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів, якщо інше не встановлено цим Законом (сума реєстраційного збору — 51 грн).

Якщо місцезнаходження юрособи не зазначено в установчих документах, унесення змін здійснюється відповідно до ст. 19 Закону № 755: подається реєстраційна картка (за «Формою № 4») та примірник оригіналу чи нотаріально засвідчена копія рішення вповноваженого органу управління юрособи про внесення змін для юросіб, утворених на підставі модельного статуту.

За інформацією офіційного веб-сайту Державної реєстраційної служби України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»