упрощающий процедуру принятия решения об отводе земельных участков

Держземагентством видано наказ, що спрощує процедуру прийняття рішення про відведення земельних ділянок. Про це повідомляється на сайті Держземагенства.

Як відомо, із 2013 року Державне агентство земельних ресурсів України набуло повноважень із розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності для всіх потреб. Затверджена раніше процедура з прийняття рішення про відведення ділянки передбачала подвійний аналіз поданої громадянами документації — на обласному та центральному рівнях Держземагентства, що могло призвести до стримування чи затягування розгляду документації.

Новим наказом Держземагентства від 27 березня 2013 року скасовується розгляд документації на центральному рівні. Відповідно, збільшуються повноваження та відповідальність територіальних органів Держземагентства, які самостійно розглядають, приймають рішення та присвоюють номер наказу.

Передбачається, що нові зміни дозволять не лише спростити процедуру, а й зняти соціальне невдоволення серед населення, оскільки кількість позитивно розглянутих справ про передачу земельних ділянок у власність або користування громадянам має значно зрости.

Із метою громадського контролю для забезпечення прозорості процесу на сайті Держземагентства (www.land.gov.ua) щотижня оприлюднюватиметься інформація про прийняті рішення щодо передачі земель у власність та оренду.

Прес-служба Держземагенства

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»