Уряд затвердив Порядок призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги. Відповідний документ затверджено постановою КМУ від 05.04.2014 р. № 83.

Він поширюється на сім’ї, які складаються з громадян України, іноземців, осіб без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення.

Компенсація додаткових витрат на оплату комунальних послуг надаватиметься на безповоротній основі, її отримання не пов’язане зі зміною форми власності житла та не тягне за собою таку зміну.

Сума такої компенсації розраховується як різниця між розміром плати за комунальні послуги в межах норм споживання (з урахуванням пільг та субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, які надаються відповідно до законодавства) після підвищення цін і тарифів на комунальні послуги та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на комунальні послуги. Водночас застосовуються норма володіння чи користування загальною площею житла та норми споживання комунальних послуг, з урахуванням яких призначається субсидія.

Для призначення компенсації особа, яка зареєстрована в житловому приміщенні (будинку), звертається до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації з відповідною заявою та пред’являє паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця чи особи без громадянства.

До заяви додаються:

  • довідка про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб;
  • довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої в житловому приміщенні (будинку).
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»