обязательной государственной регистрации

Зміна місця проживання фізичної особи — підприємця підлягає обов'язковій державній реєстрації шляхом унесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV (далі — Закон № 755).

Порядок внесення змін до відомостей про фізособу-підприємця, які містяться в державному реєстрі, стосовно місця її проживання установлений ст. 45 Закону № 755.

Суб’єкти господарювання, які зареєстровані на території АРК та м. Севастополь, для зміни свого місцезнаходження/місця проживання можуть звернутися до будь-якого державного реєстратора України поза межами Автономної Республіки Крим та міста Севастополь (наказ Мін’юсту «Про проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб та місця проживання фізичних осіб — підприємців» від 14.03.2014 р. № 525/5).

Тож фізособа-підприємець, яка змінила місце проживання з Автономної Республіки Крим та м. Севастополь на іншу адміністративно-територіальну одиницю України, може звернутися з документом, що відповідно до Закону № 1382 підтверджує факт такої зміни, до будь-якого державного реєстратора України поза межами АРК для внесення змін до відомостей державного реєстру стосовно свого місця проживання. Для цього потрібно подати такі документи:

  • заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу — підприємця (Форма № 11);
  • документ, що підтверджує сплату реєстраційного збору за державну реєстрацію змін до відомостей про фізичну особу — підприємця (сума реєстраційного збору складає 10 грн 20 коп).

Строк державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу — підприємця, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, не повинен перевищувати два робочих днів із дати надходження документів для проведення відповідної реєстраційної дії.

За інформацією офіційного веб-сайту Державної реєстраційної служби України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»