пребывания иностранцев и лиц без гражданства на территории Украины

З 00:00 7 квітня 2014 року Держприкордонслужба розпочне здійснювати перевірку виконання громадянами Російської Федерації  вимог щодо термінів перебування в Україні.

Так, на виконання доручення Уряду із цієї дати на громадян РФ поширюватимуться вимоги пп. 2 п. 2 Порядку продовження терміну перебування та продовження або скорочення терміну тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, затвердженого постановою КМУ від 15.02.2012 р. № 150.

Тепер громадяни Російської Федерації, які на законній підставі прибули в Україну, можуть тимчасово перебувати на її території не більше як 90 днів протягом 180 днів із дати першого в’їзду, якщо інший термін не визначено міжнародними договорами України.

У разі виявлення фактів невиконання громадянами РФ вимог щодо терміну перебування на території України під час в’їзду в Україну співробітники Держприкордонслужби України відмовлятимуть їм у перетинанні державного кордону, а за порушення терміну перебування під час виїзду з України притягуватимуть до адміністративної відповідальності.

Це рішення було прийнято у відповідь на запровадження обмежень російською стороною, яка, починаючи з 1 січня 2014 року, установила схожі  терміни перебування на території Російської Федерації для громадян України.

Дія цієї постанови не застосовуватиметься щодо громадян РФ, які перетинають українсько-російський кордон у рамках Угоди між Кабінетом Міністрів України й Урядом Російської Федерації про порядок перетинання українсько-російського державного кордону жителями прикордонних регіонів України та Російської Федерації від 11.10.2011 року.

 Прес-служба Державної прикордонної служби

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»