Державна казначейська служба в листі від 21.03.2014 р. № 16-11/445-6614 розглянула питання щодо рахунків для зарахування податків, зборів та обов'язкових платежів.

Податки та збори (обов'язкові платежі) й інші доходи державного (місцевого) бюджету зараховуються безпосередньо на єдиний казначейський рахунок і не можуть акумулюватися на рахунках органів, що контролюють справляння надходжень бюджету. Податки та збори (обов'язкові платежі) й інші доходи державного (місцевого) бюджету визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок (ст.ст. 45 і 78 Бюджетного кодексу України).

Платежі в державний і місцеві бюджети зараховуються на відповідні рахунки, відкриті в Казначействі України та Головних управліннях Казначейства на ім'я органу Казначейства в розрізі територій та кодів бюджетної класифікації.

Сплата ЄСВ здійснюється в національній валюті шляхом внесення відповідних сум на рахунки органів доходів і зборів, які відкриті в органах Державного казначейства України, для його зарахування.

Таким чином, платежі до бюджетів та ЄСВ відокремлених підрозділів або філій, розташованих на території Автономної республіки Крим та м. Севастополя, можуть бути перераховані на відповідні рахунки, відкриті в органах Казначейства України за місцем реєстрації юридичних осіб.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»