З 01.07.2014 р. НЕ виплачуватиметься допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Так, Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 р. № 1166-VІІ із цієї дати буде вилучено розділ IV «Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку» із Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21.11.1992 р. № 2811-ХII.

У зв’язку з тим, що виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 1 липня припиняється, також урегулюють питання щодо сплати ЄСВ за період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Для цього вносяться зміни до п. 13 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI. Зрештою, платниками ЄСВ будуть особи, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку й відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини.

Отже, власне відпустка по догляду за дитиною залишається, але допомогу у зв’язку з перебуванням у ній не виплачуватимуть.

Тобто платниками ЄСВ і застрахованими особами будуть ті особи, які:

    · пішли у відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до 01.07.2014 р. і продовжують отримувати допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

    · перебуватимуть у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку починаючи із 01.07.2014 р. і отримуватимуть лише допомогу при народженні дитини.

Суми ЄСВ за таких осіб сплачуються органами, які виплачують указані види державної допомоги (органи праці та соціального захисту населення).

Докладніше про це — у матеріалі «Допомога при народженні дитини: як зміниться виплата».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»