Починаючи з 01.07.2014 року наберуть чинності зміни до ПКУ, згідно з якими виплачені фізособам дивіденди обкладатимуться за прогресивною шкалою ставок ПДФО (15% — 25%).

Тому ті підприємства, які встигнуть виплатити дивіденди впродовж ІІ кварталу (до 1 липня 2014 року), зможуть зекономити на сплаті ПДФО.

Нагадаємо: зараз дивіденди (окрім дивідендів за привілейованими акціями) обкладаються за ставкою ПДФО 5% (пп. п. 170.5.3, 167.2 ПКУ).

Виникає запитання: як бути підприємствам, котрі нарахують дивіденди до 1 липня, а виплатять після вказаної дати? Вважаємо, у даному випадку слід орієнтуватися все-таки на дату нарахування дивідендів (адже базою обкладення ПДФО є нарахований дохід), однак у Міндоходів може бути інша позиція стосовно цього. Тому радимо нарахувати та виплатити дивіденди до закінчення ІІ кварталу.

Детальніше про нові правила оподаткування дивідендів, процентів, роялті та інвестиційного прибутку читайте в матеріалі «Прогресивна шкала обкладення ПДФО для процентів, дивідендів, роялті й інвестиційного прибутку» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»