О предотвращении финансовой катастрофы и создании предпосылок для экономического роста

1 квітня 2014 року набрав чинності Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», яким унесені зміни до Податкового кодексу України.

Цим Законом визначено ставку ПДВ у розмірі 7% по операціях із постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва й застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у т.ч. аптечними закладами), а також із постачання виробів медичного призначення за переліком, затвердженим КМУ.

У зв’язку із численними зверненнями суб’єктів господарювання, які здійснюють постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення, щодо застосування норм указаного Закону України, 2 квітня 2014 року МОЗ звернулося до Міндоходів і Мінфіну з проханням в одноденний термін роз’яснити питання стосовно практичного застосування зазначених вище змін.

Про результати цієї роботи суб’єктів господарювання буде поінформовано незабаром.

МОЗ водночас інформує, що у зв’язку з необхідністю застосування ПДВ на лікарські засоби та медвироби, зокрема, які закуповуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, декларування зміни оптово-відпускних цін на таку продукцію здійснюється за Порядком, затвердженим постановою КМУ «Питання декларування зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення, які закуповуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів» від 13.08.2012 р. № 794 якою прописано, що декларуванню зміни оптово-відпускних цін підлягають лікарські засоби й вироби медичного призначення, котрі закуповуються за бюджетні кошти без урахування мита й ПДВ.

Заклади й установи охорони здоров'я, що повністю або частково фінансуються із державного та місцевих бюджетів, закуповують лікарські засоби й вироби медичного призначення за цінами, які не перевищують рівня задекларованих змін оптово-відпускних цін з урахуванням мита, ПДВ і граничних постачальницько-збутових та торговельних (роздрібних) надбавок, установлених постановою КМУ «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» від 17.10.2008 р. № 955.

За повідомленням прес-служби МОЗ України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»