снижение размера надбавки

ЦК Профспілки освіти і науки України зверталося до Мінфіну щодо недопущення реалізації намірів запровадити зниження розміру такої надбавки педагогічним працівникам, а деяким із них припинити її виплату взагалі.  Про це мовиться в листі ЦК Профспілки освіти і науки України від 02.04.2014 р.  № 02-5/199.

На жаль, Мінфіном у листі «Щодо внесення змін до показників місцевих бюджетів на 2014 рік» від 28.03.2014 р. № 31-05110-14-21/6704, спрямованому до обласних та Київської міської державної адміністрації, зазначено про те, що Урядом 25.03.2014 р. було прийнято рішення, без будь-яких на те посилань, стосовно можливості встановлення розміру надбавок педагогічним працівникам у межах до 20% посадового окладу (ставки заробітної плати), працівникам бібліотек — до 50% посадового окладу.  

У той час як надбавки встановлюються вчителям, викладачам та іншим педпрацівникам у розмірі 20% ставки заробітної плати впродовж більше чотирьох років, у листі Мінфіну йдеться про її встановлення лише окремим працівникам відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи та в менших ніж 20% розмірах.

За наявною інформацією МОН не підтримано пропозиції про запровадження гнучкого стимулювання праці педагогічних працівників установленням надбавок у розмірі до 20% посадового окладу (ставки заробітної плати).

Профспілка такі дії вважає протиправними, наголошує на необхідності безумовного дотримання в державі вимог постанови КМУ «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I–II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» від 23.03.2011 р. № 373.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»