КМУ постановою визначив розмір одноразової  грошової допомоги членам сімей осіб, смерть яких пов'язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися в період з 21.11.2013 р. по 21.02.2014 р., у 100-кратному розмірі прожиткового мінімуму, установленого для працездатних осіб на час виплати цієї суми (з 1 січня 2014 року розмір такої допомоги становитиме 121800 грн).

До членів сім'ї зазначених осіб належать: дружина (чоловік), їх неповнолітні діти, непрацездатні батьки, а також особи, які на час загибелі (смерті) зазначених осіб перебували на їх утриманні.

Також указаний нормативний акт установлює з 1 квітня 2014 року доплату в розмірі 5000 грн до пенсії у зв'язку з втратою годувальника непрацездатним членам сімей, які перебували на утриманні осіб, смерть котрих пов'язана з участю в масових акціях громадського протесту, а також працівників правоохоронних органів і військовослужбовців, смерть яких пов'язана з участю в зазначених акціях.

Доплата виплачується, якщо розмір пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, котра виплачується замість пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсій за особливі заслуги перед Україною, сум індексації та інших доплат, установлених законодавством), разом з одержуваною заробітною платою (доходом) становить менш як 10000 грн, з урахуванням того, що після встановлення доплати сума таких виплат не повинна перевищувати зазначеного розміру.

         Постанова КМУ «Про соціальний захист членів сімей осіб, смерть яких пов'язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року» від 28.03.2014 р. № 76.

Набирає чинності із дня офіційного опублікування.

Станом на 02.04.2014 р. не опублікована

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»