КМУ

Кабмін схвалив ініціативу Мін’юсту щодо запровадження системи електронних торгів із реалізації конфіскованого майна Державною виконавчою службою.

«Ця система з 1 травня буде впроваджена в чотирьох пілотних регіонах: у Києві, Дніпропетровській, Вінницькій та Львівській областях», — зазначив Павло Петренко.

Міністр юстиції наголосив на тому, що систему електронних торгів із продажу конфіскованого майна заплановано запровадити на всій території України до кінця поточного року. Водночас заплановано зменшення витрат на організацію торгів, що може позначитися й на ціні продажу конфіскованого майна.

«Позитивним наслідком реалізації цього проекту стане викорінення корупції шляхом виключення посередників, які заробляють сотні мільйонів гривень на реалізації конфіскованого майна. Також це збільшить довіру до Державної виконавчої служби України як органу, котрий здійснює виконання судових рішень», — підкреслив міністр.

За його словами, завдяки запровадженню системи електронних торгів чиновників буде позбавлено можливості фізичного впливу на торги, їх результати або зрив.

«На сьогоднішній день з усього обсягу арештованого майна, загальна вартість якого становить 20 мільярдів гривень, реалізується лише один мільярд. Це пояснюється відсутністю доступу громадян до різних видів майна. Система електронних торгів надасть змогу всім бажаючим дізнатися про продаж того чи іншого виду товару, який виставляється на торги, та взяти в них участь. Це автоматично збільшить кількість реалізованого майна та, відповідно, надходження до держбюджету», — підкреслив Павло Петренко.

З іншого боку, ані Міністр, ані презентація жодної уваги не приділяє питанням популяризації того чи іншого майна. Жодного слова про розділ, де будуть фото чи відео того, що заплановано продати. Як і зараз, перед тим як узяти участь в аукціоні, потрібно спершу витратити час та гроші на те, аби ознайомитися з тим чи іншим майном «у натурі». А без зростання кількості потенційних учасників аукціонів, про яке збільшення надходжень може йтися? Питання, на наш погляд, — риторичне.

За матеріалами офіційного сайта Мін’юсту України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»