Запровадити на законодавчому рівні механізм, який дозволить здійснювати без жодних дозвільних документів роботи з переобладнання та перепланування жилого будинку та жилого приміщення, котрі не передбачають втручання в несучі конструкції або інженерні мережі, — таку ініціативу Мінрегіону обговорили на засіданні робочої групи з удосконалення законодавства у сфері будівництва, містобудування та архітектури.

Суть у тому, що наразі відповідно до ст.ст. 100 і 152 Житлового кодексу УРСР переобладнання чи перепланування жилого будинку та жилого приміщення здійснюються на підставі дозволу виконавчого комітету місцевої ради. Однак на рівні закону не визначено терміну для видачі такого дозволу або відмови в його видачі, платність або безоплатність, вичерпний перелік підстав для відмови тощо.

Водночас, за словами фахівців Мінрегіону, Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено інші підстави для виконання будівельних робіт. При цьому спрощено процедури отримання документів, що надають право на виконання будівельних робіт і прийняття в експлуатацію завершених будівництвом об’єктів, у тому числі під час їх реконструкції.

З метою уникнення подвійного регулювання одних і тих же процедур, їх уніфікації та спрощення, Мінрегіон розробив законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України стосовно переобладнання та перепланування жилих приміщень». Він передбачає скасування вимог щодо отримання дозволу виконавчого комітету рад на виконання робіт із переобладнання та перепланування житлового будинку або приміщення, які не передбачають втручання в несучі та огороджувальні конструкції чи інженерні системи. Перелік об’єктів будівництва та будівельних робіт, котрі можуть проводитися без отримання документа, що надає право на їх виконання, та після завершення яких об’єкт не потребує прийняття в експлуатацію, буде визначено Мінрегіоном. Також законопроект містить норми щодо встановлення відповідальності за виконання будівельних робіт із реконструкції чи капітального ремонту квартири в багатоквартирному житловому будинку без отримання документа, котрий надає право на виконання таких робіт.

Прес-служба Мінрегіону

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»