Уповноважений ВРУ з прав людини Валерія Лутковська направила Подання Міністру освіти і науки України Сергію Квіту, у якому наполягає на внесенні змін до нормативно-правових актів у сфері освіти, що регламентують процедуру приймання до навчальних закладів, процес навчання й отримання документів про освіту. Насамперед пропонується вилучити норми щодо обов’язковості надання згоди на обробку персональних даних, а також ужити всіх необхідних заходів щодо недопущення появи аналогічних норм під час розробки нових документів у цій сфері.

Підставою для такого звернення є велика кількість колективних та індивідуальних звернень до Уповноваженого ВРУ з прав людини від громадян України про порушення їхнього конституційного права на освіту.

Це пов’язано із тим, що громадяни, які не надали згоду на обробку персональних даних, як правило, унаслідок своїх релігійних переконань, отримують відмову в проходженні зовнішнього незалежного оцінювання, видачі документів про освіту, прийманні заяв і документів для участі в конкурсному відборі до вищих навчальних закладів, а також професійно-технічних навчальних закладів.

Разом із тим аналіз законодавства України у сфері освіти засвідчив, що подання особою заяви про реєстрацію в зовнішньому незалежному оцінюванні, вступ до ВНЗ, видачу диплома автоматично тягне за собою обробку необхідних для цього персональних даних у порядку, визначеному відповідними законодавчими актами, що дає право здійснювати обробку персональних даних на підставі закону без окремої письмової згоди суб’єктів персональних даних.

         За інформацією офіційного веб-сайту Уповноваженого ВРУ з прав людини

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»