Як роз’яснили фахівці Міндоходів, документ про освіту (кваліфікацію) є підтвердженням здобуття вищої освіти, а його видача є складовою послуг з освітньої діяльності.

Відповідно до пп. «ґ» пп. 197.1.2 ПКУ, від обкладання ПДВ звільняються операції з усіх видів освітньої діяльності, які постачаються вищими навчальними закладами I–IV рівнів акредитації, у тому числі для здобуття іншої вищої та післядипломної освіти.

Ураховуючи зазначене, оплата студентами вартості документів про освіту є частиною оплати вартості освітніх послуг і не включається навчальним закладом до бази обкладання ПДВ, оскільки операції з надання таких послуг звільняються від оподаткування.

Водночас слід зазначити, що згідно з п. 198.4 ПКУ, якщо платник податку придбає (виготовляє) товари/послуги та необоротні активи, які призначаються для їх використання в операціях, що звільнені від оподаткування, то суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з таким придбанням (виготовленням), не відносяться до податкового кредиту зазначеного платника.

Лист Міндоходів України від 17.12.2013 р. № 17676/6/99-99-19-04-02-15

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»