МОН України затвердило Інструкцію, що визначає процедуру виготовлення дублікатів сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання (далі — дублікат сертифіката ЗНО) у разі його втрати чи пошкодження особою, яка зареєстрована в базі даних абітурієнтів.

Виготовлення дублікатів сертифікатів здійснюють Український та регіональні центри оцінювання якості освіти на підставі письмового звернення (далі — заява) абітурієнта, у якому зазначається причина виготовлення дубліката сертифіката (утрата чи пошкодження оригіналу сертифіката).

Заяви про виготовлення дубліката сертифіката ЗНО 2008, 2009 років подаються до Українського центру оцінювання якості освіти за формою згідно з додатком 1 до цієї Інструкції, а заяви про виготовлення дубліката сертифіката ЗНО, починаючи з 2010 року, — до регіонального центру оцінювання якості освіти за формою згідно з додатком 2 до цієї Інструкції.

Також до заяви необхідно додати:

  • копію документа, що засвідчує особу, на підставі якого відбувалася реєстрація учасника зовнішнього незалежного оцінювання (обов’язково);
  • копію платіжної квитанції про відшкодування витрат на виготовлення дубліката сертифіката (обов’язково);
  • сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання (якщо такий є);
  • два пластикових файли формату А4 для зберігання документів.

Крім того, для виготовлення дубліката сертифіката ЗНО, починаючи з 2010 року, заявник обов’язково має подати дві фотокартки розміром 3 х 4 см, одна з яких наклеюється на заяву.

Дублікат сертифіката надсилається рекомендованим листом із повідомленням про вручення на поштову адресу, яку вказав заявник, або видається заявникові (уповноваженому ним представникові) нарочно в разі зазначення цієї вимоги в заяві про виготовлення дубліката сертифіката. Виготовлення дубліката сертифіката здійснюється за рахунок коштів фізичної особи, яка його замовила.

Наказ МОН України «Про затвердження Інструкції про порядок виготовлення дублікатів сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання» від 16.01.2014 р. № 35.

Набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Готується до опублікування 04.03.2014 р. в № 17 «Офіційного вісника України»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»