За словами начальника управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області Ольги Вишньовки, що взяла участь у прес-конференції «Зміни до ставок акцизного податку на алкогольні напої»: «…У зв’язку із збільшенням ставок акцизного податку, використання акцизних марок, на яких нанесена сума акцизного податку, сплаченого на одиницю продукції, по ставках, діючих до 1 березня, можливе лише до 28 лютого поточного року включно.

Ця норма торкається виробників та імпортерів алкогольних напоїв.

Реалізація у торгових мережах алкогольних напоїв з марками акцизного податку, на яких нанесена сума сплаченого податку, по ставках, діючих до 1 березня, можлива і після збільшення ставок, але при цьому треба звертати увагу на дату розлива продукції.

Чинним законодавством не передбачений обмін невикористаних акцизних марок, у зв’язку із зміною ставок. Тому, з метою недопущення виникнення значних залишків акцизних марок для маркування алкогольних напоїв, рекомендуємо всім виробникам та імпортерам забезпечити повне їх використання до 1 березня 2014 року.

Крім того, підприємствам — виробникам та імпортерам алкогольних напоїв, за станом на 1 березня 2014 року необхідно провести інвентаризації залишків акцизних марок для маркування алкогольних напоїв, з вказаною на них сумою акцизного податку, діючою до 1 березня 2014 року. Таким чином, акцизні марки, придбані по ставках акцизного податку, які діяли до 1 березня 2014 року і не використані підприємством, необхідно повернути продавцю марок для їх знищення.

У зв’язку з цим, виробникам, які одержали акцизні марки і виробили продукцію до вступу у силу змін щодо ставок акцизного податку, а реалізацію здійснюють після 1 березня 2014 року, при поданні декларації з акцизного податку, у зв’язку із змінами ставок, слід оплатити різницю між ставками. Імпортери таку різницю сплатять при митному оформленні».

 

За інформацією офіційного порталу ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»