Донецький окружний адміністративний суд зазначив, що отримання внеску в статутний капітал до реєстрації змін у статутних документах не можна вважати безповоротною фіндопомогою згідно з пп. 14.1.257 ПКУ. Основними аргументами, на які спирався суд, було те, що учасник перерахував кошти, указавши в призначенні цього платежу: внесок до статутного капіталу, а також те, що ще до початку податкової перевірки зміни в статутних документах були зареєстровані. Окрім того зауважив, що основою віднесення такої операції до безповоротної фіндопомоги є відсутність компенсації чи повернення таких коштів, а в цьому випадку компенсацією виступає володіння учасників товариства корпоративними правами.

Для довідки: контролери завше — як до набрання чинності ПКУ, так і вже під час дії Кодексу — класифікували отримання внеску до статутного капіталу до реєстрації змін у статутних документах як отримання безповоротної фіндопомоги з відповідним включенням її до доходу. Це чітко випливає з консультації в системі «ЗІР» на офіційному сайті Міндоходів у підкатегорії 102.06.05.

Окрім того, Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду в постанові від 21.02.2012 р. підтримала такий підхід податківців.

Детально про це зі свіжою судовою практикою ми писали в матеріалі: «Внесок у статутний капітал до реєстрації змін у статуті: облікові наслідки».

Постанова Донецького окружного адміністративного суду від 11.02.2014 р. у справі № 805/18116/13-а

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»