Змінено порядок формування вповноваженими банками реєстрів згідно з додатком 2 до постанови Правління НБУ від 06.02.2014 р. № 49 (даліПостанова № 49) та подання їх Національному банку України. Про це повідомив Нацбанк у листі від 14.02.2014 р. № 28-311/6608.

Нагадаємо, що відповідно до п. 4.5 Постанови № 49 уповноважені банки, які за дорученням юросіб та фізосіб-підприємців зобов’язані придбати інвалюту, формують реєстр із купівлі інвалюти. Цей реєстр подається електронною поштою Нацбанку України, а його копія — територіальним управлінням Нацбанку за місцезнаходженням банку-юрособи наступного операційного дня після отримання заявки на купівлю інвалюти.

Реєстри, починаючи зі звітної дати (дати подання) 18.02.2014 р. (за заявками 17.02.2014 р.), подаються у вигляді звітного файла #2C електронною поштою банками-юрособами в регіональному розрізі територіальним управлінням Нацбанку до 15:00, територіальними управліннями Нацбанку через Центральну розрахункову палату Департаменту контролю, методології та ліцензування валютних операцій до 16:00 наступного робочого дня після отримання банком заявок клієнтів на купівлю інвалюти.

Крім того, Нацбанк уточнив, що за заявками всіх клієнтів на всі суми (у тому числі окремі суми одного клієнта), які менші (на дату заявки) еквівалента 50 тис. дол. США, інформація надається одним рядком за одним кодом валюти й кодом регіону, замість назви клієнта зазначається кількість заявок, а в колонках 8, із 10 до 19 (включно) зазначається нуль.

У колонці 1 (Дата заявки) указується дата зарахування коштів клієнтів (юридичних осіб і фізичних осіб — підприємців) у гривнях на рахунок 2900.

Колонка 2 (Код банку) заповнюється згідно з кодами, зазначеними в колонці GLB Довідника банківських установ України (RCUKRU.dbf). У зв'язку з автоматизацією назва банку (колонка 3) не зазначається.

У колонці 4 (Код регіону) зазначається цифровий код регіону згідно з Довідником регіонів України (kodobl.dbf) — 2 знаки.

У колонці 5 (Код валюти) зазначається цифровий код валюти згідно з Класифікатором іноземних валют — 3 знаки.

У колонках 6, 7 зазначаються суми в сотих частках валюти й копійках відповідно. Сума в гривнях включає лише кошти для купівлі валюти (без комісійних).

У колонці 19 код 1 або 2 вказується лише для імпорту, для всіх інших операцій зазначається нуль.

Якщо клієнт надав більше однієї заявки (кожна з яких на дату заявки дорівнює або більше еквівалента 50 тис. дол. США) за одним контрактом, інформація може бути (не обов'язково) об'єднана одним рядком.

Лист Національного банку України «Про зміни в наданні реєстрів з купівлі іноземної валюти» від 14.02.2014 р. № 28-311/6608

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»