Одним з критеріїв визначення відповідності платника податків високому рівню добровільного дотримання податкового законодавства є показник середньої заробітної плати.
Розрахунок показника здійснюється на підставі поданих за кожний з 4 послідовних звітних (податкових) періодів, які відповідають періоду формування критеріїв, додатків 4ДФ. На цьому наголошують фахівці ГУ ДПС у Запорізькій області.
Для кожного місяця звітного кварталу перелік унікальних РНОКПП визначається за умови, що значення графи 7 Додатка 4ДФ (дата прийняття на роботу) відсутнє або відповідає першому календарному дню звітного місяця та значення графи 8 Додатка 4ДФ (дата звільнення з роботи) відсутнє або відповідає останньому календарному дню звітного місяця. Показник “Зарплата” визначається як сума рядків графи 3а додатка 4ДФ, що відповідає переліку унікальних РНОКПП, з яких сформовано показник 7 “Кількість найманих працівників”, по яких нараховано доходи за ознакою 101 (графа 6 розділу І Додатка 4 ДФ).
Розрахунок значень показників “Кількість найманих працівників” та “Зарплата” повинен здійснюватися за квартальний податковий період з урахуванням кількості повних відпрацьованих найманими працівниками місяців у звітному кварталі.
Середньомісячна нарахована заробітна плата по платнику розраховується за формулою: Зарплата (платник) = Зарплата (платник квартал)/ Кількість(місяців), де:
Зарплата (платник квартал) – сума середньомісячних нарахованих заробітних плат на одного працівника за звітний квартал з урахуванням кількості повних відпрацьованих місяців по платнику податків – юридичній особі або ФОП;
Кількість (місяців) – кількість повних відпрацьованих місяців в кварталі, в яких найманим працівникам нараховувався дохід у вигляді заробітної плати.
Показник Зарплата (платник) формується за кожен з останніх чотирьох звітних (податкових) періодів (кварталів) окремо.