Як відомо, Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та деяких інших питань» від 4 червня 2024 року №3768-IX. Він набирає чинності через три місяці з дня його опублікування – це станеться 27 вересня.

Законом № 3768 встановлюються додаткові підстави розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у разі набрання законної сили вироком суду, яким працівника засуджено (крім звільнення від відбування покарання з випробуванням) за вчинення злочину проти основ національної безпеки України, та невиконання працівником правил поведінки на підприємстві, в установі, організації в частині положень, передбачених правилами поведінки.

Правила поведінки на підприємстві, в установі, організації, які можуть бути частиною правил внутрішнього трудового розпорядку, мають містити положення про зобов’язання працівників щодо нерозголошення інформації з обмеженим доступом, зокрема інформації, що становить державну чи комерційну таємницю, а також про умови роботи з конфіденційною інформацією.

Встановлення правил поведінки на підприємствах, в установах, організаціях, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, та/або об’єктах чи операторах критичної інфраструктури є обов’язковим, наголосило Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»