Сьогодні, 1 липня 2024 року, набирає чинність Закон України IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей експорту окремих видів товарів у період дії воєнного стану» від 9.05.2024 р. № 3706-IX. Про це нагадали у пресслужбі Державної податкової служби України.

Цим законом п. 288.5 ПКУ доповнили новим пп.288.5.6. Відтак розмір орендної плати слід встановлювати у договорі оренди, але річна сума платежу для акціонерного товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, 100 % акцій (часток) у статутному капіталі якого належать державі, яке утворилося шляхом перетворення державного підприємства і є його правонаступником, за землі сільськогосподарського призначення, передані в оренду відповідно до ст. 1201 Земельного кодексу України, – не менше 12 % нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а якщо нормативну грошову оцінку земельної ділянки не проведено – не менше 12 % нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або області.

Водночас з ПКУ виключили п. 288.6 ПКУ, відповідно до якого плата за суборенду земельних ділянок не могла перевищувати орендної плати.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»