Взяття на облік фізичних осіб - підприємців (крім тих, що набули статусу електронного резидента (е-резидента) у контролюючих органах здійснюється за податковою адресою на підставі відомостей з ЄДР (крім тих, що набули статусу електронного резидента (е-резидента)), наданих державним реєстратором згідно із Законом № 755.

Взяття на облік здійснюється без подання будь-яких документів, у т. ч. документів, якими підтверджується місце проживання такої фізичної особи.

При цьому п. 45.1 ПКУ визначено, що податковою адресою платника податків  - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі. Платник податків - фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси. Про це відзначили спеціалісти ДПС в розʼясненні розміщено в категорії 107.01.08 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Суб'єкт господарювання може заявити про обрання спрощеної системи оподаткування під час державної реєстрації створення юридичної особи або державної реєстрації фізичної особи - підприємця, державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу або про фізичну особу - підприємця, що містяться в ЄДР. Відповідна заява або відомості передаються до контролюючих органів у порядку, встановленому Законом № 755 (абзац шостий пп. 298.1.1 ПКУ).

Сплата єдиного податку платниками першої - третьої груп (крім електронних резидентів (е-резидентів)) здійснюється за місцем податкової адреси (п. 295.4 ПКУ).

Податкова декларація подається до контролюючого органу за місцем податкової адреси (п. 296.4 ПКУ).

Таким чином, податковою адресою фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку (першої - третьої груп) визнається адреса її місцезнаходження (адреса місця проживання, за якою здійснюється зв'язок з фізичною особою - підприємцем) зазначена в ЄДР, за якою вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»