Національний банк оновив порядок організації касової роботи та захисту приміщень фінансових установ і зобов’язав фінансові установи облаштувати системами технологічного відеоконтролю приміщення, де здійснюються касові операції. Йдеться про банки та юридичних осіб, що отримали ліцензію на здійснення операцій з готівкою, та здійснюють діяльність з оброблення та зберігання готівки.

Це сприятиме підвищенню якості як внутрішнього контролю з боку банків та юридичних осіб, так і контролю з боку Національного банку за проведенням касової роботи, а також здійснення перевірок банків стосовно дотримання ними вимог законодавства з питань фінансового моніторингу та валютного законодавства.

Відповідні зміни містить Постанова № 50, яка набере чинності 3 листопада 2024 року, тобто існує час для приведення діяльності у відповідність до змін.

НБУ установив наступні новації:

1) заборону на виконання касових операцій у разі недотримання вимог облаштування системами технологічного відеоконтролю (зміни до Інструкції № 103), крім випадків:

– оплати клієнтами податків, штрафів, зборів, інших платежів до бюджету, а також житлових, комунальних чи електронних комунікаційних послуг;

– отримання готівкових коштів у гривні фізичними особами (їх представниками) із власних рахунків у касах банків, що розташовані на територіях, де ведуться чи велися бойові дії;

2) вимоги до облаштування приміщень системами технологічного відеоконтролю (зміни до Правил № 63);

3) порядок надання інспекційній групі Національного банку відеоматеріалів з систем технологічного відеоконтролю в разі їх упровадження (зміни до Положення № 16).

З серпня 2022 року діє зобов’язання для небанківських фінансових установ та операторів поштового зв’язку, які здійснюють торгівлю валютними цінностями, мати систему технологічного відеоконтролю за обслуговуванням клієнтів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»