Індексацію здійснюють спираючись на Закон України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 р. № 1282-ХІІ та Порядок проведення індексації грошових доходів населення, що затверджений постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078.

Податківці Головного управління ДПС у Запорізькій області наголосили, що об’єктом індексації грошових доходів населення є оплата праці як грошовий дохід громадян, одержаний ними в гривнях на території України і який не має разового характеру (ч. 1 ст. 2 Закону № 1282-ХІІ, п. 2 Порядку № 1078).

Водночас єдиний внесок обчислюють щомісяця на підставі бухгалтерських та інших документів, згідно з якими нараховують або підтверджують виплати, на які нараховують єдиний внесок відповідно до ч. 3 ст. 9 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

Згідно з п. 1 розд. IV Порядку № 4 Додаток 1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» до Розрахунку призначений для щоквартального формування платниками єдиного внеску щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй зарплати у розрізі місяців звітного кварталу.

Тож, якщо заробітну плату нараховують за попередній звітний період (уточнюють кількість відпрацьованого часу, виявляють помилки), донараховані суми включають до зарплати місяця, у якому проводити такі донарахування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»