Чи має право працівник податкової служби проводити інспекційну перевірку, оглядати приміщення, якщо на місці проведення перевірки відсутній ФОП. Чи буде мати це законну силу? Якщо зазирнемо до п. 20.1.13 ПКУ, то побачимо, що працівники податкової служби мають право на доступ під час проведення перевірок до територій, приміщень (крім житла громадян) та іншого майна, що використовується для провадження господарської діяльності або є об’єктами оподаткування та або використовуються для отримання доходів (прибутку), або пов’язані з іншими об’єктами оподаткування та/ або можуть бути джерелом погашення податкового боргу.

Згідно вимог п. 80.7 ПКУ працівники податкової служби проводять фактичні перевірки в присутності суб’єкта господарювання або його представника та/або особи, що фактично здійснює розрахункові операції.

Отже відсутність на господарській одиниці посадових осіб (директора, бухгалтера або підприємця) не звільняє суб’єкта господарювання від проведення фактичної перевірки. Таке пояснення надали у Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області.

Згідно п. 80.1 ПКУ фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків, а відповідно до п 80.4 та пп. 20.1.10 ПКУ працівники податкової до початку проведення фактичної перевірки можуть провести контрольно-розрахункову операцію.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»