Посадовці ДПС в роз’ясненні із категорії 131.02 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua) пояснили, на яку дату визначається ціна зіставних операцій з метою застосування будь-якого з методів встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки", та чи потрібно переглядати ціну кожного року, якщо договір укладено на кілька років, і ціна не змінюється?

Контролери відзначили, що порівняння ціни контрольованої операції з ціною зіставних неконтрольованих операцій проводиться на підставі інформації про ціни, застосовані протягом періоду, який аналізується, зокрема інформації про ціни на найближчу до дня здійснення контрольованої операції дату.

Водночас, ПКУ не регулює порядок договірних відносин між суб’єктами, зокрема, щодо визначення цін на товари (послуги). Суб’єкт господарювання може реалізовувати товари ⠀(роботи, послуги) за договірною ціною, у тому числі, й у контрольованих операціях, що відповідає принципу свободи підприємницької діяльності. Разом з тим, як встановлено нормою п.п. 39.1.1 ПКУ, обсяг оподатковуваного прибутку в контрольованих операціях платник податку повинен визначати відповідно до принципу «витягнутої руки».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»