У Головному управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснили нюанси сплати ЄСВ ФОПами після 01.08.2023 р.

Вони наголосили, що Закон № 3219 не вносить змін до п. 9-19 розд. VIII Закону про ЄСВ щодо застосування пільг зі сплати ЄСВ для ФОПів, які були встановлені з 1 березня 2022 року до припинення війни, а також протягом наступних 12 місяців.

Отже, з 1 серпня 2023 року ці пільги також діють.

Податківці нагадали, що нормами п.9-19 розд. VIII Закону про ЄСВ ФОПи-єдинники (як і ФОП на загальній системі оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, і члени фермерського господарства) звільняються від сплати ЄСВ за себе з 1 березня 2022 року до припинення війни, а також протягом наступних 12 місяців.

Тож якщо платники скористаються цією пільгою, то розрахунок єдиного внеску у складі декларації подавати їм не потрібно. Це правило діє щодо того періоду, в якому згідно зі встановленими пільгами ЄСВ не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався.

Проте сама пільга не позбавляє ФОП права добровільно сплачувати ЄСВ за себе. В такому випадку обов’язково треба зазначати суми такого ЄСВ у декларації. В такому разі ФОП отримає страховий стаж за сплаченими внесками. Якщо ж ЄСВ сплатити, але не зазначити ці суми у звітності, то сплачені суми ЄСВ вважатимуться просто переплатою.  Якщо ж ФОП не сплачує ЄСВ, то страхового стажу у нього не буде.

Отже, всі ФОПи мають право вирішувати, сплачувати чи не сплачувати ЄСВ за себе.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»