ПКУ не містить норм щодо припинення юрособами виконання податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нарахованого за об’єкти нерухомості, розташовані на територіях, де не велися бойові дії (не були окупованими), які в період дії воєнного стану в Україні виділялися тимчасово для потреб ЗСУ, військових адміністрацій.

Так, згідно з положеннями пп. 69.22 підрозд. 10 розд. XX "Перехідні положення" ПКУ, в частині нерухомого майна, що перебуває у власності юридичних осіб:

  • за період з 1 березня 2022 року по 31 грудня 2022 року не нараховується та не сплачується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти житлової нерухомості, що стала непридатною для проживання у зв’язку з військовою агресією РФ проти України;
  • тимчасово, на період з 01 березня 2022 року по 31 грудня року, у якому припинено або скасовано воєнний стан, введений, не нараховується та не сплачується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти житлової/нежитлової нерухомості, в тому числі їх частки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями РФ.

Джерело: роз’яснення ДПС із категорії 106.07 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»