У Федерації професійних спілок України нагадали, що час простою не з вини працівника  оплачується з розрахунку не нижче від 2/3 тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). А от час простою з вини працівника не оплачується.

Отже, працівник під час простою залишається у трудових відносинах. Тому роботодавець зобов’язаний нараховувати такому працівникові заробітну плату у розмірі не нижче від 2/3 тарифної ставки, проводити з неї всі необхідні відрахування до бюджету і страхових фондів, а також утримувати членські профспілкові внески та перераховувати їх на рахунок профспілки.

Роботодавець не має права відмовитись утримувати або затримувати перерахування цих коштів, оскільки в нього відсутні для цього правові підстави. Адже волевиявлення працівника викладено у заяві про відрахування членських профспілкових внесків.

Отже, якщо під час простою підприємства не з вини працівника він отримує заробітну плату у розмірі не нижче від двох третин тарифної ставки, то роботодавець повинен щомісячно та безоплатно утримувати із зарплати й перераховувати на рахунок профспілки членські профспілкові внески працівників відповідно до укладеного колективного договору або окремої угоди в терміни, визначені цим договором.

Дізнавайтеся першими про зміни законодавства під час воєнного стану. Усі нововведення, аналітика й консультації доступні в LIGA360. Замовляй сьогодні на вигідних умовах.

Кадровий облік без рутини! Придбай рішення LIGA360 для HR-менеджерів й кадровиків - економ робочий час. Деталі за посиланням.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»