21 червня 2022 р. Кабмін своїм рішенням підтримав запуск трьох програм, спрямованих на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць в рамках економіки воєнного часу. Про це повідомили на Урядовому порталі.

Перша програма запроваджує мікрогранти у розмірі до 250 тис. грн для кожного українця, який хоче започаткувати першу власну справу, або розвинути вже існуюче підприємство.

Мікрогрант надається на створення та розвиток власного бізнесу – до 250 тис. грн за умови створення двох робочих місць та до 150 тис. гривень – одного робочого місця;

При цьому АТ "Ощадбанк" виступає уповноваженим банком програми. Українці зможуть подавати заяви на отримання грантів через Портал Дія або у будь-якому відділенні АТ "Ощадбанк".

Зважайте, що отримувачі мікрогрантів зможуть оформити додатковий інвестиційний кредит за Програмою "5-7-9%" у сумі до 2,5 млн грн відповідно до стандартних умов цієї програми.

Друга програма грантів спрямована на створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства. Вона передбачає наступне:

- держава співфінансує закладку саду спільно з підприємцем (всього плануємо підтримати створення 10 тис. га садів);

- держава надає грант у розмірі 70 % від вартості проекту (без ПДВ), 30 % – за рахунок коштів отримувача.

Третя програма – гранти на створення або розвиток тепличного господарства. Кожен інвестор може збудувати легкий тепличний модуль розміром близько 2 га для ведення овочівництва. При цьому один заявник може збудувати один тепличний модуль. Для перших 1000 заявників держава надає грант у розмірі 70 % від вартості проекту (без ПДВ), але не більше 7 млн грн, 30 % — за рахунок коштів отримувача. Всі наступні заявники отримують грант на 50 % вартості проекту (без ПДВ), але не більше 5 млн грн, 50 % – за рахунок коштів отримувача. Програма забезпечить створення одним отримувачем до 40 нових робочих місць.

Де підприємцю шукати актуальну інформацію? Усе необхідне знайдеш у рішенні LIGA360:Підприємець. Новини, аналітика, онлайн-звітність, форми та бланки. Більше за посиланням.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»