Серед численних запитань, які надходять до нашої редакції трапляються комплексні, які можуть зацікавити широку аудиторію, а враховуючи збільшення питань саме на тематику обігу пального, ми пропонуємо ознайомитись з матеріалом такого змісту.

«Підприємство має ліцензію на оптову торгівлю пальним без місць. Ліцензії на зберігання не має. Ми збираємося розпочати новий вид діяльності – продаж оптом дизельного пального.

Запитання № 1: коли ми закуповуємо автомобільним транспортом ДП й оптом розливаємо з напівпричепа-цистерни покупцям, у даному випадку постачальник не реєструє акциз на пересувний склад напівпричіп-цистерну, а ми покупцеві, своєю чергою, із цього складу реєструємо акциз. Це правильно?

Запитання № 2: якщо ми купуємо ДП за імпортом за кордоном, як і хто реєструє акцизну накладну на постачання дизпалива?

Запитання № 3: якщо ми купуємо ДП на території України зд-цистерною й далі потрібно буде злити у сховище, а потім розлити в напівпричепи-цистерни й надати покупцям, то як правильно реєструвати акциз за відсутності в нас ліцензії на зберігання? Ми повинні орендувати сховище? Можливо, в орендодавця сховища повинна бути ліцензія на зберігання?»

З відповідями ви можете ознайомитись у статті Продаж дизпалива оптом: важливі деталі

 

Також радимо ознайомитись з актуальною аналітикою, яку ми продовжуємо публікувати у зв’язку з воєнним станом на території України:

Воєнний стан потребує оперативного пошуку інформації. Керівникам, юристам, бухгалтерам та hr-фахівцям як ніколи важливо встигати за змінами. У LIGA360 створений спеціальний блок з важливими даними: законодавство, економічні новини, відповіді експертів. Замовляйте систему на спеціальних умовах.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»